Call on 11sight.com

Türkiye'nin Gururu Yeni Fiat Doblo, 2011 Yılının Ticari Aracı Seçildi

Ticari araçlar konusunda uzman, 24 ülkeden 24 gazetecinin olusturdugu "Van of the Year" jürisi tarafindan "2011 Uluslararasi Yilin Ticari Araci" olarak seçilen Yeni Fiat Doblo'nun ödülünü 63. Hannover Ticari Araçlar Fuari'nda Fiat Hafif Ticari Araçlar CEO'su ve Uluslararasi Operasyonlar Yöneticisi Lorenzo Sistino aldi.

Fiat Doblo

Tofas CEO'su Ali Pandir, "Tofas olarak Bursa'daki fabrikamizda ürettigimiz, üzerinde kaliteli Türk isçiligi ve yüksek mühendisliginin izi olan Yeni Fiat Doblo'nun basarisi, global çapta bir ödül ile taçlandirildi. Avrupa'da kisa sürede 60 bin adetten fazla siparis alarak ihracatimiza büyük katki saglayan, Türkiye'de ise 15 bine yaklasan müsterimizin ilk tercihi olan Yeni Fiat Doblo'nun kazandigi uluslararasi ödül, otomotiv sektöründe Türkiye'nin emeginin, bileginin ve zekasinin rüstünü ispat eden bir diger degerli semboldür" açiklamasini yapti.

Global çapta ticari araç endüstrisinin en prestijli ödüllerinin basinda yer alan ve uzman 24 gazeteciden olusan jürinin oylariyla yilin en iyi ticari aracinin seçildigi yarismanin 2011 yili sonuçlari, 63. Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuari kapsaminda açiklandi. Yeni Fiat Doblo, yaristigi rakiplerini geride birakarak "2011 Uluslararasi Yilin Ticari Araci" ödülüne layik görüldü. Tofas'in Bursa'daki fabrikasinda 2000 yilindan bu yana 1 milyon adeti asan üretimiyle dikkat çeken Fiat Doblo'nun yeni neslinin kazandigi "2011 Uluslararasi Yilin Ticari Araci" ödülünü ise 63. Hannover Ticari Araçlar Fuari'nda Fiat Hafif Ticari Araçlar CEO'su ve Uluslararasi Operasyonlar Yöneticisi Lorenzo Sistino aldi.

2011 sonuçlarini açiklayan Uluslararasi Yilin Vani jürisinin baskani Pieter Wieman, "Ödülü kazanan Yeni Fiat Doblo'nun tasarimi, birçok açidan jüriyi etkiledi ve her seyden önce de Fiat'in platform ve gövde versiyonlarini bu kategorideki herhangi bir ticari araca göre çok fazla çesitlendirmis olmasi en önemli bir unsur oldu" dedi. VOTY jürisi, turbo beslemeli CNG'li motorlardan tanitimi ilk olarak Türkiye'den gerçeklestirilen elektrikli versiyonlara kadar genis motor yelpazesi bulunan Yeni Fiat Doblo'nun sundugu sürüs kalitesi ve yüksek konfor seviyesini de etkileyici buldu.

Fiat Doblo

Fiat Doblo'nun Kazandigi Ödülü Fiat Ticari Araçlar CEO'su Lorenzo Sistino Aldi!

2006 yilinda ilk nesil Fiat Doblo; 2008 yilinda Fiat Scudo, 2009 yilinda Fiat Fiorino ile bu ödülü daha önce 3 defa kazandiklarina dikkat çeken Fiat Hafif Ticari Araçlar CEO'su ve aralarinda Türkiye'nin de yer aldigi Uluslararasi Operasyonlar Yöneticisi Lorenzo Sistino ise Hannover'deki ödül töreninde yaptigi konusmada, "Yeni Fiat Doblo, daha konsept halinden itibaren yenilikçi bir araç olmustur. Fiat Doblo ile biz, müsterilerimize bu kategorideki en ileri teknolojiyi, en düsük emisyonlari ve en zengin seçenekleri sunuyoruz. Alinan uluslararasi ödül, ürün yenileme kapasitemizin açik ispatidir. Yeni Fiat Doblo'nun ödülü kazanmasi, sahip oldugu yenilik seviyesini sergilemenin yaninda, yeni müsteri ihtiyaçlarina cevap vermek adina geçirdigi degisikliklerin büyüklügünü de ortaya koymaktadir" dedi.

Tofas CEO'su Pandir: Fiat'in Ticari Araç Üssü Türkiye!

Tofas CEO'su Ali Pandir, "Tofas olarak Bursa'daki fabrikamizda ürettigimiz, üzerinde kaliteli Türk isçiligi ve yüksek mühendisliginin izi olan Yeni Fiat Doblo'nun basarisi, global çapta bir ödül ile taçlandirildi. Avrupa'da kisa sürede 60 bin adetten fazla siparis alarak ihracatimiza büyük katki saglayan, Türkiye'de ise 15 bine yaklasan müsterimizin ilk tercihi olan Yeni Fiat Doblo'nun kazandigi uluslararasi ödül, otomotiv sektöründe Türkiye'nin emeginin, bileginin ve zekasinin rüstünü ispat eden bir diger degerli semboldür" açiklamasini yapti.

Tüm Fiat Doblo jenerasyonlarini 10 yili askin bir süredir Türkiye'de gelistirmenin ve üretmenin yani sira bu topraklardan dünyaya ihraç etmenin gururunu tasiyan 7 bin kisiyi askin dev Tofas Ailesi'nin en mutlu günlerinden biri olduguna dikkat çeken Pandir, "Kazanilan uluslararasi ödül bir diger anlamda da Fiat'in tüm dünyada hafif ticari araç üssü olarak konumlandirilan Türkiye ve Tofas'in gücünü ortaya koymaktadir" dedi.

Türkiye'de Üretilen Hafif Ticari Fiat Modelleri'nin 3. Global Basarisi!

Tofas CEO'su Ali Pandir, "Yeni Fiat Doblo'nun 2011 Yilinin Ticari Araci unvanina layik görülmesi, Fiat ticari araç yelpazesinin uzun zamandir ne derece güçlü oldugunun önemli bir kanitidir. Zira bu önemli organizasyonunun 2006 ayaginda yine Bursa'da Tofas tarafindan üretilen Fiat Doblo, 2008 ayaginda ise Fiat Scudo, 2009 yilinda ise yine fikri mülkiyet hakki Tofas'a ait olan Fiat Fiorino'nun da dahil oldugu Minicargo ile ayni ödülün kazanilmasi, Fiat'in ticari araç segmentinde dogru ürün yapilandirmasindaki basariyi net biçimde göstermektedir.

Üretim kalitesiyle Fiat dünyasinin içinde zirvede yer alan ve Bursa'da 42 yil önce kurulan Tofas'in fabrikasinda üretilen Fiat Doblo'lari dünyanin 80'den fazla ülkesine ihraç ediyoruz. Hafif ticari araç sinifinda evrimsel bir dönüm noktasini temsil eden ve fikri mülkiyet haklari Tofas'ta olan Yeni Fiat Doblo, ayni zamanda bir Ar-Ge basarisidir. Yeni Fiat Doblo'nun gelistirilmesinde Türk ürün gelistirme ve tasarim uzmanlarini aktif rol almis olup gerek Tofas'in ve gerekse proje kapsamindaki yerli yan sanayinin araç gelistirme kabiliyetleri arttirilarak gelecekteki yeni projelerin Türkiye'ye çekilebilmesi imkani yükseltilmistir" dedi.

Fiat Doblo

Yeni Fiat Doblo Cargo'nun Özellikleri

Yeni Fiat Doblo Cargo, kompakt ebatlarina ragmen daha yüksek segmentlere özgü bir yük hacmi ve tasima kapasitesine sahip, küçük van segmentindeki ilk araçtir. Ayni zamanda yakit konusunda tutumludur ve çevreyle dosttur. Bu nitelikler Fiat Ticari Araçlar'inn yeni modelinin, kategorisinde otomobilden türetilen modellerden gerçek anlamda ayrilan ilk ve tek araç olarak yerini almasini saglamistir. Bu araç, tasarim asamasindan itibaren özgün bir ticari araç olarak gelistirilmis olup; sadece küçük bir van degil, ayni zamanda 10 gövde tipine ve çesitli gövde tipleri, yan ve arka kapilar ile motor seçeneklerinin kombine edilmesiyle elde edilen 500'ün üzerinde versiyona bagli olarak her türlü göreve ve farkli donanim seviyelerine uyarlanabilen tam bir hafif ticari araçtir. Yeni Fiat Doblo Cargo, yükleme – bosaltma yapmak için dur-kalklarin sikça yasandigi sehir trafigi için de, hizli sehirler arasi seyahatler için de en ideal çözümlerin basinda gelmektedir.

Ayrica yeni Fiat Doblo, ideal kabin konforu ve sürücünün dikkatini yoldan ayirmamasi için de birçok donanimi sunuyor. Bunlar arasinda arka koltuklar için ayri üfleme kanalli otomatik klima, hiz sabitleyici, görüntülü park sensörleri, MP3 çalarli müzik sistemi, Blue&Me eller serbest (Hands-free) sistemi ve Türkiye'de bu sinifta bir ilk olarak Türkiye haritali "Blue&Me TomTom" entegre navigasyon (Yön bulma) sistemi sayilabilir. Bununla birlikte parfüm püskürtücü, iPod tasiyici ve kablo baglantisi, bagajda 12V'lik priz gibi unsurlara ek olarak Combi versiyonlarinda standart olarak sunulan 5 kisilik oturma kapasitesi, 7 kisiye kadar yükseltilebiliyor.

Yorumlar
comments powered by Disqus