Call on 11sight.com

Yeni Fiat Freemont İçin Geri Sayım Başladı!

Fiat Grubu’nun Chrysler Grubu’yla global ortaklığın Fiat markasına ilk yansımasını temsil eden ve Dodge Journey modeli temel alınarak geliştirilen Fiat Freemont’un uluslararası gösterimi için geri sayım başlarken, Fiat logolu iç mekan görselleri de gün ışığına çıktı. Meksika’da bulunan Toluca Fabrikası’nda bantlardan inerek Avrupa yolunu tutacak olan Fiat Freemont, lüks kabin içi detayları, 3 koltuk sırasında 7 kişiye varan oturma kapasitesi ve 1461 litreye varan yükleme alanıyla da ön plana çıkıyor. Dodge versiyonundan farklı olarak kırmızı Fiat logosunun taçlandırdığı yeni tip ızgara, estetik ön ve arka tamponlar ile LED teknolojili farlar, kaslı Fiat Freemont’un ilk bakışta göze çarpan tasarımsal farklılıklarını içeriyor.

Fiat Freemont

İtalyan otomotiv üreticisi Fiat Grubu’nun Chrysler Grubu ile yaptığı işbirliğinin önemli simgelerinden biri olarak dikkat çeken ve Dodge Journey temel alınarak geliştirilen Fiat Freemont için geri sayım başladı. 2011 yılında 81. defa düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen uluslararası tanıtımı yapılacak olan Fiat Freemont için geri sayım devam ederken, yeni model ile ilgili kabin içi detaylarını ortaya koyan ilk fotoğraflarda gün ışığına çıktı.

Fiat Freemont

Yeni Fiat Freemont, lüks kabin içi detayları, 3 koltuk sırasında 7 kişiye varan oturma kapasitesi ve 1461 litreye varan yükleme alanıyla da ön plana çıkıyor. Özellikle Fiat Freemont’un yeni gösterge paneli, farklılıklar içeren orta konsol ve krom öğelerin kullanıldığı kokpit paneli dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor.

Fiat Freemont

Fiat Freemont, kapıların 90° açılması sayesinde kolayca erişilebilen ve geniş koltuklardan oluşan gerçek üçüncü oturma sırası ve standart 7 adet koltuğuyla maksimum genişlik, konfor ve çok yönlü kullanım imkânını temin edebilmektedir. Üçüncü sıradaki koltuklar tek bir basit hareketle katlanabilir ve zeminin altında tamamen kaybolarak muntazam bir yükleme platformu meydana getirir. İkinci sıranın koltukları öndeki koltuklardan daha yüksek olarak monte edilmiş, üçüncü sıra ise ikinci sıraya bağlı olarak yükseltilmiş, böylece araç içindeki herkesin azami düzeyde görüşe sahip olmaları sağlanıyor. 5 metreye yaklaşan uzunluğu, 1.9 metreye yaklaşan genişliği ve 1.7 metreyi aşan yüksekliğiyle heybetli bir görsellik sunan Fiat Freemont, sınıfının en iyi değerini sunan aks mesafesiyle de (2.9 metre) kabin içinde geniş bir yaşam alanını garantileyebiliyor.

Fiat Freemont

Fiat Freemont’un kaslı motor kaputu altında ise Fiat PowerTrain tarafından geliştirilen iki adet turbo dizel motor öncelikli olarak ön plana çıkıyor. 2.0 litre silindir hacimli 140 HP ve 170 HP’lik 4 silindirli turbo dizel motorlara ek olarak Chrysler Grubu’nun Pentastar serisi 276 HP’lik V6 benzinli motoru, Fiat Freemont’un tek benzinli güç ünitesi olarak görev yapacak.

ETİKETLER :

Yorumlar
comments powered by Disqus