Call on 11sight.com

Fiat Fiorino Ailesi’nin en yakışıklı üyesi Yeni Trekking, Türkiye yollarına çıktı

Yeni Fiat Fiorino Trekking, 24 Kasım’da kapılarını açan İstanbul Comvex Ticari Araçlar Fuarı ile Türkiye’de ilk kez görücüye çıktı. Fiat Marka Direktörü Okan Baş, Yeni Trekking’in Fiorino’nun en üst versiyonu alduğunu belirterek, “Yeni Fiat Fiorino Trekking’in en önemli özelliği ise zorlu ve kaygan zeminlerde çekişi artırırken ön tekerlekleri arasında güç dağılımını gerçekleştiren yenilikçi çekiş kontrol sistemi “Traction Plus” ile donatılması oluşturuyor. Böylece Fiorino Ailesi’nin en çekici tasarımına sahip olan Yeni Trekking versiyonu her türlü zorlu yol ve hava şartlarında güvenli sürüş imkanı sağlıyor” dedi.

Hafif ticari araç sınıfında rakipsiz olan Fiat Fiorino’nun zorlu yol koşullarına meydan okuyan “Yeni Trekking” versiyonu, Comvex İstanbul Fuarı ile birlikte 75 HP ve 95 HP 1.3 Multijet olmak üzere iki farklı dizel motor seçeneğiyle 35.750 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye pazarına sunuldu.

Fiat

Kasım 2007 yılında piyasaya sunulduğundan beri 91 bin adeti aşan satış rakamına ulaşan Fiat Fiorino’nun Yeni Trekking versiyonu, 24-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Comvex Ticari Araçlar Fuarı ile Türkiye’de ilk kez görücüye çıkıyor. Hafif ticari araç sınıfında rakipsiz olan Fiat Fiorino’nun zorlu yol koşullarına meydan okuyan “Yeni Trekking” versiyonu, Comvex İstanbul Fuarı ile birlikte 75 HP ve 95 HP 1.3 Multijet olmak üzere iki farklı dizel motor seçeneğiyle 35.750 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye pazarına sunuluyor.

Dış tasarımı, fonksiyonelliği ve performansıyla öne çıkan Yeni Fiat Fiorino Trekking’te koyu renk zeminli farlar, estetik yan çıtalar, yenilenen tampon tasarımı ve karartılmış yeni 15 inç alaşımlı jantlar yeni Trekking’i çok daha yakışıklı kılıyor. Fiat Fiorino Ailesi’nin en yakışıklı versiyonu olan Yeni Trekking’in iç mekanında ise farklı koltuk kombinasyonları, yolculara sıra dışı, geniş ve esnek bir kullanım alanı sunmayı başarıyor. Bu sayede aracın bagaj kapasitesi 330 litreden sınıfında en iyi değer olan 2.500 litreye kadar çıkabiliyor.

Okan Baş: Fiat Fiorino Ailesi’nin en çekici üyesi

Fiat Marka Direktörü Okan Baş, Yeni Trekking’in Fiorino’nun en üst versiyonu alduğunu belirterek, “Yeni Fiat Fiorino Trekking’in en önemli özelliği ise zorlu ve kaygan zeminlerde çekişi artırırken ön tekerlekleri arasında güç dağılımını gerçekleştiren yenilikçi çekiş kontrol sistemi “Traction Plus” ile donatılması oluşturuyor. Böylece Fiorino Ailesi’nin en çekici tasarımına sahip olan Yeni Trekking versiyonu her türlü zorlu yol ve hava şartlarında güvenli sürüş imkanı sağlıyor” dedi.

“Traction Plus” sistemi sayesinde zorlu koşularda engel tanımadan ilerliyor.

Güvenliğin ön planda tutulduğu Yeni Fiat Fiorino Trekking’te ABS ile birlikte ESP standart olarak sunuluyor. Yeni Fiat Fiorino Trekking’in en önemli özelliği ise zorlu ve kaygan zeminlerde çekişi artırırken ön tekerlekleri arasında güç dağılımını gerçekleştiren yenilikçi çekiş kontrol sistemi “Traction Plus” ile donatılması oluşturuyor. “Traction Plus” sistemi, ESP ile donatılmış otomobillerde mevcut geliştirilmiş donanımı kullanır ancak ESP’nin basit bir uzantısı olmanın ötesindedir. Fren sistemini kontrol ve idarede kullanılan özel algoritmalar sayesinde kontrol ünitesi elektronik olarak, kendinden kilitli elektromekanik diferansiyelin davranışını simüle eder. Yazılım konusunda yapılan iyileştirmeler ve kuvvetin normal (hidrolik) frenleme devresi aracılığıyla uygulanması, sistemin hareketini geleneksel sistemlere göre daha ilerici kılar. Ancak performans kolayca karşılaştırılabilirken sistemin ağırlığı da çok daha azdır. Yeni Fiat Fiorino Trekking’de kullanılan “Traction Plus” sistemi gösterge paneli üzerindeki bir düğme aracılığıyla çalıştırılır ve 30 km/s’e kadar hızlarda işlev gösterebilir.

Yorumlar
comments powered by Disqus