Call on 11sight.com

Fiat Egea Özellikleri ve Fiyatıyla Sınıfının En İyisi!

Bursa’da gerçekleşen yatırımlarla Türk mühendisler tarafından üretilen ve Ekim ayında tanıtımı yapılan Egea, 2016 yılı için en iddialı araçlar arasında yer alacak. Türkiye’nin yanı sıra, 40’a yakın ülkeye de ihraç edilecek araçtan beklentiler çok yüksek.

Zengin Donanımlı Fiat Egea

Türkiye araba piyasası içinde kompakt sınıfın payı %35 kadar. Fiat Egea kompakt modeli olan sedanla bu piyasaya hakim olmaya çalışacak. Aracın özelikleri de diğer kompakt sınıfı araçlar düşünüldüğünde çok daha çekici. Bunun ana sebeplerinden biri “iç hacim” konusunda gösterilen cömertlik. Diğer kompakt sınıfı araçlara göre ve Fiat Linea’ya nazaran daha geniş iç hacmiyle bir üst modelmiş gibi görülebilir.

İç Tasarımda Teknoloji Ve Estetik Detaylar Ön Planda

Fiat Egea, 4,59 m uzunluk, 1,80 m genişliğe sahip. Yüksekliği ise 1,49 m kadar. Uzun ve geniş iç hacmin yanı sıra, iç tasarımında da mükemmel şıklık göze çarpan ilk detaylardan. Sürüş güvenliği ve deneyimin arttırılması açısından direksiyona tüm kontrol sistemleri yerleştirilmiş. TFT teknolojisine sahip yüksek çözünürlük bilgisayar ekranında ise araçla ilgili tüm bilgilere ulaşmanız mümkün. Aynı zamanda Uconnect sistem teknolojisi ve navigasyon sayesinde yolların hakimi olabilirsiniz. En güncel Türkiye harita sistemiyle gelen navigasyon, ailenizle beraber yapacağınız seyahatlerde en iyi kılavuzunuz olmaya hazır. İtalyan tasarımı iç kapı kolları, eşya gözlü ön kolçaklar ve akıllı iç tasarım nitelikleriyle Fiat Egea, 5 kişinin rahatça sığabileceği bir aile arabası.

Fiat Egea

Ön ve arka koltuklar arasındaki mesafe de Fiat Egea modelinin artılarından. Rahat bir şekilde sürücü koltuğuna oturan ortalam 1,90 boyundaki bir şoför söz konusu olduğunda bile arka koltuklarda yeteri kadar diz ve baş aralığı kalabiliyor. 520 litre bagaj hacmi, araç içerisindeki saklama kolçaklarıyla beraber toplamda 532 litre oluyor.

Fiat Egea Dış Tasarımda Sportif Dokunuşları Tercih Etmiş

Aracın Fiat Linea sedan versiyonundan çok farklı olduğunu söylememiz gerekir. Egea, bugüne kadar üretilen sınıfındaki araçlardan çok daha teknolojik, konforlu ve estetik bir tasarıma sahip. Dış tasarımında da bunu görmek mümkün.

Fiat Egea

Fiat Egea ön cepheden bakıldığında sportif bir yapıyı temsil ediyor. Krom ön ızgaraları spor bir şekilde tasarlanmış. Far sistemleri de dinamik bir görünüme sahip olarak bu görünümü pekiştiriyor. Elit bir kimlik kazanması için kapı kollarındaki krom parlaklıkları da dikkati çeken diğer dış tasarım detaylarından. 520 litrelik bagajı otomatik olarak açılıyor ve arka tasarım da ön tasarım gibi sportif bir yapıda. Elbette ki dış tasarımda atlanmayacak önemli bir nokta da jantlar. Fiat Egea 17” alaşımlı tasarım jantlarıyla modern ve çağdaş bir araba olduğunu kanıtlıyor.

Fiat Egea Fiyatı Ne Kadar?

Fiat Egea sedan modelinin üç farklı seçeneği var. Easy, Urban ve Lounge olarak adlandırılan paketlerin fiyatları, 50.000 TL’den başlıyor. Egea’nın, 50.000 TL’lik fiyatı ile en ucuz halini ifade eden Easy donanım ayrıcalıkları şu şekilde sıralanabilir:

16 inç jantalar ve kromdan yapılmış kapı kolları, Elektrikli ve ısıtma sistemine sahip ayna sistemleri, Ön hava yastıkları, Uconnect sistemi, radyo, MP3 çalar, Fonksiyonlu direksiyon yapısı, ABS ve ESP sistemi, Yokuş kalkışta destek teknolojisi, 1.4 95 HP benzinli veya 1.3 95 HP multijet, dizel

Bunlara ek olarak Urban modeli; park sensörü, hız sabitleme teknolojisi, 16 inçlik jantlar, otomatik klima özellikleri ile geliyor. Lounge modelinde de ek olarak, geri sürüş kamerası, elektronik iç dikiz ayna sistemi, yağmur sensörü, elektronik ayarlı sürücü koltuğu özellikleri yer alıyor.

ETİKETLER :

Yorumlar
comments powered by Disqus