Call on 11sight.com

FIAT 500, İngiltere’de En İyi Şehir Otomobili Seçildi

Uluslararası alanda birçok ödül kazanan ve ulaştığı global satış adetleriyle FIAT’ın en başarılı modelleri arasında yerini alan FIAT 500, iş dünyasına yönelik faaliyet gösteren BusinessCar yayın kuruluşu tarafından üst üste ikinci defa İngiltere’de yılın şehir otomobili seçildi. İngiltere’de 2009 yılında 22 bin adetten fazla FIAT 500’ün satıldığı ve bunun yaklaşık 4 bin 500 adetinin filo satışı olduğu belirtilirken, FIAT 500’ün retro tasarımıyla birlikte sunduğu ekonomik ve ekolojik unsurların etkisiyle bu ödüle yeniden layık görüldüğü açıklandı.

Fiat 500r

İngiltere’de faaliyet gösteren ve iş dünyasına yönelik otomobiller üzerine yoğunlaşan BusinessCar yayın kuruluşu, İtalyan otomobil üreticisi FIAT’ın retro tasarımıyla dikkat çeken ve yeni bir otomotiv ikonu haline dönüşen FIAT 500 modelini “yılın şehir otomobili” olarak belirlerken; geçtiğimiz yıl birçok şirketin FIAT 500’ü şirket otomobili olarak tercih ettiğini ve 4 bin 500 adete yakın bir filo satışına ulaştığını ve sadece geçtiğimiz yıl içinde İngiltere’de toplam FIAT 500 satışının 22 bin adeti geçtiğini vurguladı.

Ticari otomobil alanında faaliyet gösteren 18 bin adetten fazla sanayi ve işletme patronundan oluşan bir okur portföyüne sahip BusinessCar yayın kuruluşu, FIAT 500’ün retro tasarımının yanı sıra ekonomik ve ekolojik yapısı dolayısıyla da sunduğu avantajlar nedeniyle ödüle layık görüldüğüne dikkat çekti. Düşük emisyona sahip çevreci motorları ve ekonomik kullanım maliyetlerinin yanı sıra keyif veren sürüş özellikleriyle de farklılığını ortaya koymayı başaran FIAT 500, ülkemizde de 29 bin 650 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla satılıyor. 1.2 69 HP ve 1.4 100 HP benzinli ve 1.3 75 HP Multijet dizel motor seçenekleriyle tercih edilebilen Fiat 500’ün tüm benzinli motor seçeneklerinde Dualogic otomatik şanzıman isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor.

Yorumlar
comments powered by Disqus