Call on 11sight.com

80. Cenevre Otomobil Fuarında Fiat’ın standı “2010 Yaratıcılık Ödülü”nü kazandı

2010 Cenevre otomobil fuarında Fiat’ın standı orijinal tasarımı ve yaratıcı görselliği sayesinde “2010 Yaratıcılık Ödülü” nü kazandı. Stantlara bu ödülün verilmesinde ki amaç daha yaratıcı, yenilikçi, dikkat çekici, kaliteli ve pratik bir stand ortaya çıkarmaktır. Kazananı seçerken en büyük etken o standın özgün bir tasarıma sahip olmasıdır.

Fiat

Bu yıl jüri Fiat standını seçti ve yaptıkları açıklamada Fiat’ ın standının klasik bir anlayışın dışında bir tasarıma sahip olduğunu belirtti. Stand ziyaretçilerini kendine özgü renkli hareketli dünyası ile karşıladı.

Fiat

Renkli gökkuşağı teması sadece duvarlara değil, aynı zamanda kullanılan renkli halılarla zeminde de bu tema kullanıldı. Genel olarak stand uzaktan bakıldığında bile çok etkileyici ve açık bir tasarıma sahipti.

Fiat

Jürinin dikkatini en çok çeken şey, fiat’ın orijinal ve yenilikçi olan renkli stand yapısı oldu. İnşa edilen iki köprü sayesinde ziyaretçilerin tüm modelleri görebilme imkanı sağlanmış. Jüri ayrıca açıklamasında fiat’ ın her yıl diğer stantlardan farklı olmak için ayrı bir çaba harcadığını bildirdi.

Bu yılın orijinal standının ana konsepti çocukların gözüyle “Seveceğim bir Dünya” oldu. Fiat geleceği düşünen bir marka olduğundan dolayı, bugünün çocuklarının isteklerine önem vermektedir. Çünkü gelecekteki dünya’yı onlar şekillendireceklerdir. Bu sebeplerden dolayı stand tasarımı çocukların fikirleri, onların renkli hayalleri doğrultusunda dizayn edildi. Sonuç ise gayet net ve hoştu. Bulutlar üzerinde evler ve devasa bir gökkuşağı ziyaretçileri karşıladı.

Fiat

Standın orta kısmında pratik 500 adet konfigürasyon kullanılarak sakinlik hissi verilmiş. Stant da evler ve çocukların hayal bulutları arasında Fiat’ ın son teknolojik gelişmeleri sergilenmiş. Fiat her zaman çevreye önem vermiş. Avrupa da en çok satan on otomobil markası arasında Fiat en düşük CO2 emisyonuna sahip. 2009 yılında ortalama 127.8 g/km CO2 emisyonu oranı ile Fiat yine kendi çevreye verdiği önemi gösterdi. (2008 yılında bu rakam 133.7 g/km)

Fiat

Bugünlerde metan ile güçlendirilmiş motorlu araçların satışında hızlı bir artış olmakta. Bundaki etken şüphesiz günümüzde ekonomik ve çevreci yakıt olmasıdır.

Fiat’ın çevre konusunda diğer markalardan üstün olması iki temel noktaya dayanmaktadır. Bunlardan birincisi, yeni teknoloji olan çift havalı ve çift silindirli motor da dahil geniş bir teknolojik motor seçenekleri sunması ve Fiat’ın Multijet turbo motoru. İkinci olarak, Fiat’ın müşterilerine ekonomik ve çevreye duyarlı araç kullanımı hususunda yapmış olduğu birtakım hizmetler. Bunlardan en önemlisi Eco Drive yazılımı. Yazılım USB port ile çalışmakta ve sürüşü analiz ederek yakıt kullanımını ve emisyonu minimize hale getirmeye çalışmaktadır.

ETİKETLER :

Yorumlar
comments powered by Disqus